Luty 13, 2020

Jak kupić drzwi przesuwne – najczęściej zadawane pytania

by Tomasz Kaszuba in blog , drzwi przesuwne 0 comments

Jak kupić drzwi przesuwne – najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się jak kupić najlepiej dopasowane drzwi przesuwne. Który system oraz jakie materiały będą najlepiej pasowały do Twojej wnęki bądź szafy? Pomożemy Ci! Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące drzwi przesuwnych.

Zastanawiam się czy zamontować drzwi przesuwne czy otwierane? Jakie drzwi są lepsze?

Wszystko zależy od przestrzeni jaką masz do dyspozycji. System przesuwny doskonale nadaje się do pomieszczeń lub szaf, gdzie nie ma miejsca na otwierające się drzwi. Przesuwają się one równolegle do ściany a co za tym idzie, nie musimy martwić się czy będą one uderzać o meble albo inne przedmioty.

Dla wielu klientów bardzo ważna jest estetyka takich drzwi. Na runku mamy do wyboru wiele systemów przesuwnych, okuć oraz materiałów takich jak płyta meblowa, płyta lakierowana, drewno, szkło (lacobel), lustro, metal. Rodzaje okuć w największym skrócie można podzielić na dwa typy: z widoczną lub nie widoczną ramą. Aluminiowa rama dookoła drzwi produkowana jest w różnym kolorze. Najczęściej stosowane barwy to srebrna, czarna, biała bądź satynowa. Przy pomocy specjalnych łączników powierzchnie drzwi można dzielić co daje możliwość kompozycji z różnych materiałów np. drzwi z lustra i białego szkła, płyty meblowej i szkła.

Czy mogę zamówić drzwi przesuwne bez widocznej dolnej szyny?

Tak! Istnieją systemy drzwi suwanych montowanych tylko na górnym torze (bez dolnego). Takie rozwiązanie stosuje się najczęściej w drzwiach przejściowych, by nie potykać się o tor dolny 🙂 Mamy takie drzwi w swojej ofercie. Uwaga! to rozwiązanie nie sprawdza się w szafach. Tutaj konieczne będzie zastosowanie toru dolnego by zapewnić większą precyzję ruchu zamykającym się skrzydłom drzwi.

Z jakich materiałów mogą być zrobione drzwi przesuwne do szafy?

Częściową odpowiedź na to pytanie znajdziecie dwa punkty wyżej. Dokładne wzory płyty meblowej której używamy znajdziecie pod adresem naszego producenta . Kolory oraz rodzaje szkła można znaleźć tutaj . Najlepiej jednak zobaczyć płytę na własne oczy w specjalnym wzorniku podczas darmowego pomiaru w waszym domu. Kliknij, by umówić się na pomiar.

Czy można zrobić drzwi przesuwne z zamkiem?

Dysponujemy systemem drzwi przesuwnych posiadającym możliwość zamykania na kluczyk. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w przypadku szaf biurowych gdzie istnieje prawny obowiązek zamykania dokumentów. Jeśli chcesz by twoje dzieci nie miały dostępu do wszystkiego w szafie, drzwi przesuwne z zamkiem są także rozwiązaniem dla Ciebie 🙂

Jak wymierzyć wnękę pod drzwi przesuwne?

Musisz zmierzyć wysokość, szerokość i głębokość wnęki, nic więcej. Te dane potrzebujemy do wstępnej wyceny. Jeśli planujesz samodzielnie wykonać drzwi, weź pod uwagę grubość listew dojazdowych we wnęce i odejmij ją od całej szerokości.

Z czego zrobić drzwi przesuwne do łazienki?

Najlepiej ze szkła bądź lustra. Niestety płyta meblowa nie jest dobrym pomysłem, pod wpływem pary i wody po pewnym czasie może ulec zniszczeniu. Jeśli decydujesz się na drzwi w ramie niech będzie wykonana z aluminium.


Jeśli chcesz zlecić nam montaż drzwi przesuwnych przejściowych, do wnęki lub szafy to chętnie Ci pomożemy. Działamy w promieniu 150 km od Leszna w Wielkopolsce. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze, Lubiniu, Lesznie, Gnieźnie, Głogowie, możesz skorzystać z naszej oferty. Napisz lub zadzwoń 665 100 115,  a my postaramy się pomóc ci najszybciej 🙂


Leave a comment